Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Akdağmadeni’nde vatandaşa kene avcısı ’Atak’ cinsi tavuk dağıtılacak

Akdağmadeni Ziraat Odası Başkanı Eyyup Elmalı, oda olarak çiftçiye en iyi hizmeti verip onlara destek olmak için gayret gösterdiklerini söyledi. Çiftçinin ürün çeşitliliğini artırması daha fazla kazanç elde etmesi için sürekli arayış içerisinde olduklarını ifade eden Elmalı, Alternatif geçim kaynakları olarak ilçe çiftçimize cüzi bir fiyatla kanatlı hayvan dağıtımına başlayacağız. Tüm bakımları ilaçları tamamlanmış tavuk ve hindi dağıtımı için ilçe halkından talep almaya başladık. dedi.
Köylerde yaşayan birçok çiftçinin evinde tavuğu dahi olmadığını vurgulayan Elmalı,En azından böyle bir hizmet yaparak köylerdeki tavuk sayımızı fazlalaştırmak istiyoruz. Ayrıca köylümüze organik tavuk eti ve yumurtası yedirmeyi amaçlıyoruz şeklinde konuştu.
Dağıtmayı planladıkları ’Atak’ cinsi tavukların aynı zamanda kene avcısı olduğuna da dikkat çeken Elmalı, son zamanlarda ölümle sonuçlanan kene vakalarının azalması yönünde çitçimize destek olmayı da planlıyoruz ifadelerine yer verdi.

Bir önceki yazımız olan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na ’Evet’ gazetesi gönderdiler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir