Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bitlis’te Kadın Hasta Askeri Helikopterle Hastaneye Ulaştırıldı

BİTLİS’in merkeze bağlı Başmaklı köyünde nefes darlığı ve solunum yetmezliği rahatsızlığı bulunan 28 yaşındaki Güzel Yürek fenalaşınca Jandarma Bölge Komutanlığı ekipleri tarafından helikopterle alınarak, Bitlis Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Bitlis ve çevresinde 2 gün boyunca etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, kalınlığı yaklaşık 2 metreyi bulan kar, köy yollarınını da kapanmasına neden oldu. Ulaşımın tamamen durduğu bölgede zor durumda olan bir hastanın imdadına ise Mehmetçik yetişti. Nefes darlığı ve solunum yetmezliği sıkıntısı olan Güzel Yürek adlı kadının fenalaşması üzerine yakınları yetkilileri arayarak yardım istedi. Ancak köy yolunun kapalı olması üzerine jandarmadan helikopter istendi. Bunun üzerine harekete geçen Jandarma Bölge Komutanlığı ekipleri, helikopterle kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu Başmaklı Köyü’ne giderek hastayı evinden alıp Bitlis’e getirdi. Genç kadın, buradan da Bitlis Jandarma Alay Komutanlığı önünde bekleyen ambulansa bindirilerek Bitlis Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bitlis Valiliği, helikopterle hastaneye ulaştırılan Güzel Yürek’in sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

– Bitlis

Bir önceki yazımız olan Meksikalı Kadın, Trump'ı Protesto İçin ABD Vizesini İade Etti başlıklı makalemizde ABD, Etti ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir