Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İdlib’te ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Sivil toplum kuruluşları İdlib’e yapılan kimyasal saldırı sonucu ölen kişiler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Cuma namazı sonra kılınan gıyabi namazı sonrası basın açıklaması yapan Genç Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Ömer Yağmur, İdlib’te yaşanılanları lanetleyerek, Bugün zalim bir topluluğun, kardeşlerimize milyarlarca insanın gözleri önünde kimyasal silahlarla nasıl saldırdığını, minicik yavrularımızı nasıl nefessiz bıraktığını görerek toplandık. Her gün konvasiyonel silahların tüm çeşitleri ile, uçaklarla, tanklarla, varil bombaları ile bombalanan, öldürülen, işkence gören Ümmetin mazlum ve mustazaflarının yanında olduğumuzu zalimlere haykırmaya geldik dedi.

Savaş ortamında bile uyulması gereken kuralların olduğunu söyleyen Yağmur, Maalesef bu emperyalist zorbaların dünyasında uyulması gereken hiçbir hukuk ve ahlak kuralı kalmayınca bu vahşi savaşın ve hesaplaşmanın ölümcül yükünü ne yazık ki sivil halklar ve çocuklar çekmektedir. Kanlı, kirli paylaşım ve güç hesaplaşmasında yüz binlerce kadın, çocuk kurban edilmektedir. Suriyeli çocuklar bazen kimyasallarla eriyerek, bazen alevlerle yanarak, bazen enkazlar altında kalarak ölümün her türlüsünü tadarken; silahı veren, savaşı destekleyen, katliamları ajanslarıyla duyuran, kendi düzmece gözlem heyetlerini gönderen, zalimi destekleyen, mazlumu sömüren, fitneyi körükleyen emperyalistler, vahşetin başlıca müsebbipleri kendileri değilmiş gibi iki yüzlü bir tutumla yaşananları kınıyor, lanetliyoruz şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Sorgun’da fidan satışları başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri