Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı İşbirliği Protokolü imzalandı

Bozok Üniversitesi Rektörlüğü ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü arasında “İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı” hakkında işbirliği protokolü imzalandı.
Öğrencilerin eğitimine ilişkin imzalanan protokolle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan, Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak olan Hukuk Bölümü altında “İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı”na önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren öğrenci alımına başlayacak.
Ceza infaz ve tutukevlerinin ihtiyacı olan nitelikli personeli yetiştirmek, mesleki eğitimlerini sağlamak için açılacak “İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı, normal ve ikinci öğretim olarak eğitim verecek.
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanı Çelebi Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret ederek imzalan protokolün hayırlı olmasını diledi.
Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, bölümden yetişecek öğrencilerin gelecekte Adalet Bakanlığı’na en iyi şekilde hizmet edeceklerini belirterek Hukuk Bölümü Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programında ceza infaz kurumları ve tutukevlerininin ihtiyacı olan nitelikli personeller yetişeceğini, imzalanan protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni etti.

Bir önceki yazımız olan ÇEDAŞ’tan, Yozgat kırsalına 180 milyon TL başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri