Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kadın Girişimcilere ‘YILDIRIM’ Destek

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki girişimciliğin artırılması, başarılı işletmelerin kurularak yaygınlaştırılması amacıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, KOSGEB Bursa Müdürü Erkan Güngör katıldı. Bu doğrultuda girişimcilerin kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi 27 Şubat’ta başlayacak.

GİRİŞİMCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM

Yıldırım Belediyesi’nin hizmet sağlayıcılığı görevini üstlendiği işbirliği kapsamında uzman eğitmenler tarafından girişimcilere iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları eğitimi verilecek. Ayrıca Yıldırım Belediyesi ve KOSGEB bünyesinde uygulamalı eğitim alacak girişimcilere, eğitimlerin sonunda kendi iş fikirlerini hazırlayarak uygulama aşamasında yaşanabilecek sorunlara karşı pratik çözüm yeteneği kazandırılması hedefleniyor. Ücretsiz olarak verilecek eğitimler sonunda girişimci adaylarına KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitim belgesi verilecek.

Bir önceki yazımız olan Süt İzni Kullanan Kadın Bankacının Zaferi başlıklı makalemizde Bankacının, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir