Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Tıpkı makyajınızı her gün temizlediğiniz gibi makyaj fırçalarınızı da haftada bir kez temizleyin.
Geniş bir kabın içerisine ılık su hazırlayın ve içine bir kaç damla şampuan damlatın. Ardından fırçalarınızı bu su ile, ellerinizi kullanarak yıkayın ve durulayın. Ardından kuru bir havlu yardımıyla fırçalarınızın nemlerini alın. Bu işlemin ardından fırçalarınızı tersten olacak şekilde asın ve kurumaya bırakın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.

Yıkamak için vaktinizin olmadığı durumlarda fırçalarınızı temizlemek için ıslak mendil de kullanabilir ve kuruduktan sonra kullanabilirsiniz.
Bir kabın içerisine bir miktar bulaşık deterjanı ve aynı miktarda zeytin yağı ekleyin. Yine aynı miktarda, durulanmayan el dezenfektanı da ekleyerek fırçanızı, sadece kılları içerisinde kalacak şekilde yıkayın. Bu yıkama işleminde mutlaka ellerinizi kullanarak g-fırçalarınızı nazikçe ovalayın. Fırçanızın temizlendiğinden emin olduktan sonra ılık bir suyun içinde iyice durulayın. Fırçalarınızın uçlarını aşağı bakacak şekilde kağıt bir havludan yardım alarak kurulayın. Yine aynı pozisyonda, tam olarak kurumasını sağlamak amacıyla, bir gece kadar asılı bekletin. Kuruduğundan emin olduktan sonra kullanabilirsiniz.
Makyaj fırçalarının temizlenmesi kadar doğru kullanılması da önemlidir. Örneğin; göz farı için olan bir fırçayı allık için kullanırsanız hem fırçanızı mahvedersiniz hem de makyajınızı düzgün yapamazsınız. Bu nedenle doğru fırça nasıl kullanılır bundan da biraz bahsedelim;

Makyaj Fırçaları Nasıl Kullanılır?

– Makyaj fırçaları doğal ve sentetik kıllardan yapılır. Doğal olan kıllar genellikle sincap ve keçi gibi hayvanlardan yararlanılarak yapılır. Doğal kıllar ile yapılmış fırçaların kullanım alanları; pudra, allık ve göz farıdır. Sentetik olarak yapılan fırçalar ise kimyasal maddelerden üretilir. Bu nedenle likit veya krem fondöten, ruj ve krem bazında olan allıklar için kullanılabilir. Ayrıca doğal kılların alerji yaptığı ciltler için de kullanışlıdır.

– Makyaj fırçasının nasıl birleştirildiği de önemlidir. İyi bir fırça satın alabilmek için fırçanın sapı ile baş kısmını birleştiren farol adı verilen maddenin kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir. Bunu anlamak için en iyi yöntem ise fırçanın kıllarını çekmektir.

Eğer elinize 3’ten fazla kıl geliyorsa o fırçayı satın almayın.

Makyaj fırçası seçerken cildinize sürün ve yumuşak ve pürüzsüz hissetmenizi sağlıyorsa alın.
Makyaj fırçalarını her zaman geniş bir alanda tutmanızda fayda vardır. bu, fırçaların kıllarının birbirine karışmasını engelleyecektir.
Fırçalarınızı temizledikten sonra iyice kuruduğundan emin olmadan kullanmayın. Bu, fırçanıza ve cildinize zarar verecektir.
Fırçalarınızın yüksek ısıya maruz kalmasına izin vermeyin.

Fırçaların doğru alanlarda, doğru yönlerde ve doğru hareketlerle kullanılmasına özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Esenyurt'ta Polis Operasyonuyla Yakalanan Reina Zanlısı ile Birlikte 3'ü Kadın 4 Kişinin... başlıklı makalemizde 3, 4 ve Birlikte hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri