Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrencilere trafik eğitimi verildi

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu TUSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu’nda öğrencilere ‘Trafik Bilincini Artırmak ve Farkındalık Yaratma’ amaçlı eğitim verildi.

Eğitimlerde Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜSEKON tarafından hazırlanan video ve çizgi filmler ile sunumlar öğrencilere izletildi. Öğrencilere sürücü kursları tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Erdoğan yaptığı açıklamada “Yozgat’ta ilkini bugün yaptığımız ve ülke genelinde başlatılan trafik bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak konulu eğitimlere başlamış bulunmaktayız. Bu program dahilinde ilimiz ilkokul ve anaokullarında sürücü kurslarımızın trafik eğitimcileri tarafından bu eğitimler veriliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta Halep için un kampanyası başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir