Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivas ve Yozgat’ta çocukların korunmasına yönelik uygulama yapıldı

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ’Çocukların korunmasına yönelik denetim kapsamında Yozgat’ta okul çevrelerinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından denetim yapıldı. Uygulamada 6 ekip 20 polis görev aldı. Emniyet Müdürlüğü, asayiş, çocuk, narkotik, terör ve trafik şube görevlilerinden oluşan ekip, okul çevresindeki parklar, metruk binalar, bakkal ve marketleri aradı. Polisler, okul çevresinde bulunan şüpheli şahıslar üzerinde arama yaparak öğrencilerden bilgi aldı.

Sivas’ta ise yapılan uygulamaya asayiş, çocuk, narkotik, terör, trafik, kaçakçılık ve organize birimlerinden oluşan 16 ekipte görevli çok sayıda personel katıldı. Eş zamanlı uygulama yapan ekipler, umuma açık yerleri denetledi. Bazı iş yerlerinde arama gerçekleştiren ekipler, bazı şahıslara yönelik genel bilgi taraması (GBT) yaptı. Uygulama kapsamında kapalı mekanlarda sigara içilen bazı iş yerleri ile şahıslar hakkında cezai işlem uygulandı.

Bir önceki yazımız olan Yozgat Okuyor Projesi tanıtıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri