Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Telefon Dolandırıcılarına İnanan Yaşlı Kadın, Kızının Altınlarını Kaptırdı

Adana’da yaşayan 74 yaşındaki Hatice Altınkol’u arayarak kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, bir kuyumcuda hırsızlık yapıldığı ve kimliğinin kullanıldığı yalanıyla evdeki altınları teslim etmesini istedi. Tutuklanmaktan korkan yaşlı kadın, 15 bin lira değerindeki altın ve paraları dolandırıcılara teslim etti.

”SENİ VE KIZINI HAPSE ATARLAR”

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde Akkapı Mahallesi’nde oturan Hatice Altınkol’u, dün öğle saatlerinde telefonla arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttı. Altınkol’a, Kuyumcu soyulmuş, senin kimliğini kullanan kadın hem adına telefon çıkartmış, hem de o nüfus cüzdanını kuyumcuda bırakmış. Savcım ile birlikte evine gelip arama yapacağız. Biz gelmeden önce, sana bir polis göndereceğiz, sen evde ne kadar altın varsa onları teslim et. Gelip baktığımızda bulursak seni hapse atarız diye tehdit etti. Evde kızımın emanet bıraktığı altınlar var. Onları veremem diyen Hatice Altınkol’u ikna etmeye çalışan dolandırıcı, Teyze biz seni düşünüyoruz. Savcı gelip evde arama yapar, altın bulursa seni de kızını da hapse atar. Hem o altınları kuyumcudan çalınanlarla karşılaştıracağız, aynı değilse geri alacaksın dedi.

Bir önceki yazımız olan Kadın Yöneticilere Verdiği Önem Mtso'ya Ödül Getirdi başlıklı makalemizde Getirdi, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri