Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Yurtnaç, Çözüm Koleji öğrencileriyle bir araya geldi

Vali Yurtnaç ve beraberindekiler öğrencilerle sohbet ederek yaz tatilinde öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Daha sonra okulda incelemelerde bulunan Vali Yurtnaç, okul öğretmenleriyle toplantı yaparak öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldı.

Eğitimin kaliteli olması için güzel binaların yeterli olmadığını belirten Vali Yurtnaç, çocukların ve gençlerin kimlik ve kişiliklerini oluşturmalarında geçmişlerini iyi bilmeleri gerektiğini söyledi

Gerek devlet okullarında gerekse özel okullarda öğrencilerin iyi bir eğitim alması için her imkanın sunulduğunu ifade eden Yurtnaç,Biz eğer ki çocuklarımızın kimlik ve kişiliklerinin oluşmasında onlara yardımcı olmazsak aldıkları bu güzel eğitim, tek başına yeterli olmaz. Bu açıdan öğrencilerimizin kimlik ve kişiliklerinin oluşmasında ilim ve fikir insanlarını tanımaları çok önemli. Bu maksatla 2017 yılını Yozgat genelinde Necip Fazıl Kısakürek yılı ilan ettik. İl genelinde okullarımızda Üstadın Çöle İnen Nur ve Çile kitaplarının okutulmasıyla ilgili bir proje başlattık. Üstadın adına şiir programları, tiyatro oyunları düzenlendi. Bu tür etkinliklerimiz yıl boyu devam edecek. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında da üstadın şiirlerini okul servislerinde öğrencilerimize dinleteceğiz dedi.

Bir önceki yazımız olan Sorgun’da 60 ton çöp geri dönüşüme gönderilecek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri