Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Yurtnaç, tarım işçilerinin sorunlarını dinledi

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde kurulan çadır kentte kalan tarım işçilerini ziyaret eden Vali Yurtnaç, işçilerle sohbet etti. Tarım işçilerinin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamaları için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Yurtnaç,İşçilerin kalacak çadırlarını ayarlıyoruz, elektrik, su ve ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilecekleri alanlar, çocuklara oyun parkları ve sosyal merkezler yapıyoruz. Şu anda il genelinde 280 tane modern çadırımız var. Bu çadırlarda tarım mevsimi boyunca yaklaşık 10 bin kişi kalıyor. Buraya gelen mevsimlik tarım işçilerinin ilimizde kaldığı süre boyunca onlara her türlü yardımcı olmak bizim görevimiz dedi.

Şanlıurfa’dan Boğazlıyan’a pancar sökümü için gelen ve çadır kentte kalan tarım işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dileyen Vali Yurtnaç,Sorunların çözümü için ilçe kaymakamımıza gerekli talimatlar verildi. İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde tarım işçilerimizin tamamı modern çadırlara kavuşacak. Yozgat Valiliği olarak ilimize gelen tüm tarım işçilerinin rahat bir ortamda rahat bir mevsim geçirmeleri için tüm çalışmaları yapacağız diye konuştu.

Vali Yurtnaç’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren tarım işçileri ise kendilerine sağladıkları tüm imkanlardan dolayı teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan ’Kim vurdu’ adlı tiyatro oyunu sergilendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir