Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Yurtnaç:”Esnaflığın toplumdaki yeri ve önemi büyüktür”

Toplantıda konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, esnaflarla bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Kendisinin bir kamu görevlisi olduğunu ama bu güne kadar kendini bir esnaf gibi hissettiğini belirten Yurtnaç,Zira 25 yıl boyunca babamla birlikte bende esnaflık yaptım. Vatandaşla iletişimin iyi olması, esnaf gibi esnaf olmanın bir okulu olmuyor. İnsanlarla yüz yüze kalıyorsunuz, üzülüyorsunuz, seviniyorsunuz, bir iletişim ortaya koyuyorsunuz ve mal satmak zorundasınız. Malınızı pazarlıyorsunuz ondan dolayı esnaflığın toplumda yeri ve önemi büyüktür. Memuriyetinde önemi büyüktür. Ben 29 yıldan beri memuriyet yapıyorum ama esnaflık günlerimi hiçbir zaman unutmadım. Bunun halkla iletişimimde de çok yararlarını gördüm dedi.

Halkla iç içe olmayı her zaman önemsediğini kaydeden Vali Yurtnaç,Zira halkın arasında olmak meşruiyetimizi artırır, daha yüceltir, yükseltir ve akşam evimize gittiğimizde birisinin Allah razı olsun demesi, gülümseyerek yüzümüze bakması bizi çok mutlu eder. O maksatla hafta sonları hafta içi belli bir zamanımı vatandaşla beraber olmaya ayırıyorum ifadelerini kullandı.

TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül ise esnafın Türkiye meseleleri denilince en önce bu meselelere sahip çıkan bir topluluk olduğunu söyledi.

Toplantıya Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ve çok sayıda esnaf katıldı.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta MHP anayasa değişikliği bilgilendirme toplantısı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir