Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat Meydan Yeri Projesi’nde çalışmalar sürüyor

Belediye Başkanı Kazım Arslan Tol Çarşı ve Meydan Yeri’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Meydan Yeri ve Tol Çarşında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alan Arslan, çalışmalara hızlı bir şekilde devam ettiklerini belirtti.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Arslan,Meydan Yeri ve Tol Çarşı bölgesi Yozgat’ın tarihi bölgesidir. Ancak geçen yıllar içerisinde burası yaşanmaz bir hale geldi. Bakım yapılmadı ve binalar eskidi. Burasının yaşanılabilir bir çarşı olması için bir restorasyon gerekiyordu. Bununla birlikte projemizi hazırladık. Projemiz Anıtlar Kurulundan geçti. Zaman zaman iklim şartları nedeniyle çalışmalarımızda aksamalar olsa da hızlı bir şeklide çalışmalarımız devam ediyor. Netice itibariyle ciddi bir mesafe aldık. Önümüzdeki bir hafta içerisinde Meydan Yerinde, cadde düzenlemesini bitirmiş olacağız ve ardından cephe düzenlemesine başlayacağız. Yozgat güzel bir çarşıya kavuşacak ve Tol Çarşı eski tarihi görünümünü yeniden kazanmış olacak dedi.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta 11 yaşındaki şampiyon, Rıza Kayaalp’i örnek alıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri