Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta 11 yaşındaki şampiyon, Rıza Kayaalp’i örnek alıyor

Yozgat TOKİ Mevlana İmam Hatip Okulu 5/B sınıfı öğrencisi Ali Sefa Solmaz, Türkiye Minikler Grekoromen Türkiye şampiyonasında 47 kiloda Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Türkiye şampiyonu genç güreşçiye okulunda düzenlenen törenle çeşitli hediyeler verildi.

Genç güreşçi Ali Sefa Solmaz, Türkiye şampiyonu olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek “Ben Türkiye şampiyonu odum. Bu şampiyonaya iyi hazırlandım. Birinci olmayı kafama koymuştum. Hedefim Rıza Kayaalp gibi olmak. Güreş sporunu çok seviyorum ve günlük antrenmanlarımı yapıyorum. Hedefim büyük Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmak. Ben Yozgat’a madalya getirdiğim için çok mutluyum. Antalya’daki şampiyonada rakiplerimi yenerek Türkiye şampiyonu oldum. Çok mutluyum dedi.

TOKİ Mevlana İmam Hatip Okulu Müdürü Hasan Arun da öğrencisini elde ettiği başarıdan dolayı kutladı. Beden eğitimi öğretmeni Serdar Kirazlı ise Sefa’nın müsabakalara çok iyi hazırlandığını ve şampiyonluk elde ettiğini belirterek, “İnşallah kendisini Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olarak ta görürüz şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Yozgat’ta Ramazan pidesi 1 liraya satılacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri