Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yozgat’ta fırınlar denetlendi

Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı gelmesiyle birlikte ekmek üretimi yapan fırınları denetledi. Üretim yerlerindeki hijyen ve ekmek gramajlarının kontrolünü yaptı. Eksiklikler ve yapılması gerekenler konusunda fırın işletmecilerini uyardı. Ekipler, ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığının ve ekmek fiyatlarının kontrolünü yaptı. Hijyen kurallarına uymayan bazı fırınlara ise cezai işlem uygulandı.

Ramazan ayı gelmesiyle birlikte denetimlerin sıklaştığını söyleyen Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, fırınlarda bazı eksiklikler olsa da genel itibariyle fırınların durumlarının iyi olduğunu dile getirdi.

Fırın işletmecilerini görülen eksikliklerin giderilmesi konusunda uyardıklarını da aktaran Baran,Ramazan öncesi yapılan denetimlerdeki eksiklikleri yerine getirmeyen bir fırın işletmesine cezai işlem uygulandı. Denetimlerde ekmek gramajlarının beklenilenden fazla olduğunu gördük bundan dolayı da fırın işletmecilerimize teşekkür ediyoruz. Vatandaşımızın sağlığı için Ramazan ayı boyunca denetimlerimiz sürecek dedi.

Bir önceki yazımız olan Vali Yurtnaç, "Toprak altında kalan tarihi değerleri turizme kazandıracağız" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri