Yozgat Haberleri, Yozgat Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Yozgat’ta köy okullarına teknoloji sınıfı kurulmaya devam ediyor

Yozgat’ın Çekerek ilçesi Beyyurdu köyü Şehit Ferhat Değerli İlkokulu-Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilerin de teknolojiden uzak kalmamaları için Yozgat Valiliği’nin başlattığı proje kapsamında, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınan bilgisayarlarla okula teknoloji sınıfı kuruldu. Teknoloji sınıfında yapılan ilk derse Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Çekerek Kaymakamı Enver Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir katıldı.

Teknoloji sınıfı açılışını gerçekleştiren Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, kamu kurumlarında bulanan ihtiyaç fazlası bilgisayarlarla köy okullarında teknoloji sınıfı oluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın köy okulları için gerçekleştirilen bu projeye büyük önem verdiğini belirten Yılmaz,Valimizin başlatmış olduğu köy okullarında bilgisayar sınıfı açma programının dördüncüsünü gerçekleştirdik. Şu ana kadar bu vesile ile okullarımıza 72 adet bilgisayar ve 10 adette yazıcı hediye ettik. Böylelikle Anadolu’nun ücra köşesindeki köylerimizde bulunan çocuklarımızın bilim ve teknolojiyle, bilgisayarla tanışmalarının önünü açmış bulunuyoruz. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek dedi.

Teknoloji sınıfına kavuştukları için oldukça mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ise Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz ve sınıfın oluşumunda emeği geçenlere teşekkür ederek bilgisayar derslerinde daha başarılı olmak için çalışacaklarını söylediler.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri